Vlastivěda

Beseda  -  Světové války 20. století - podívejte se...

Dne 4. 2. 2015 k nám - žákům páté třídy zavítala historie. Měli jsme úžasnou příležitost vidět pospolu vojáky německé, ruské i české armády v jednu dobu na jednom místě v „plné polní“.

Nebojte, neztratili jsme se v časoprostoru ani v černé díře, jenom přijeli dobrovolníci z Klubu vojenské historie z Chotěbuzi – bratři Skýpalové a pan Jančo, kteří nás obeznámili s průběhem první a druhé světové války, ukázali dobové zbraně, předvedli vojenskou techniku. Děti si mohly osahat samopaly, lehké kulomety, protitankovou střelu, obléci si vojenský kabát a na chvíli se stát hrdiny z války. Po skončení prezentace děti zasypaly prezentující  spoustou otázek. Pánové měli co dělat, aby našli tu správnou odpověď. Nebýt konce vyučování, beseda by pokračovala dál.  Pomohli jsme uklidit a s hlavičkami plnými nových poznatků a  dojmů se rozloučili s příslušníky všech tří armád a doufáme, že se ještě setkáme v mírových podmínkách naší školy.