Český jazyk 4

Milí žáci,

zdravím vás v tomto pracovním týdnu a přeji hodně úspěchů v domácí výuce. Minulý týden jsme probrali úkoly českého jazyka ještě ve škole. Pro děti, které chyběly, se jedná o strany 9 a 10 v učebnici a strany 9,10 v pracovním sešitě. Doufám, že se vám podařilo pěkně vypracovat domácí úkol v pracovním sešitě na straně 10 -cv.7, kde jste měli vytvořit popis svého tatínka. Na tento úkol  hned navážu, protože bych podle vašeho popisu, ráda poznala podobu vašeho tatínka, a tak mi prosím nakreslete jeho obrázek (podle popisu, který jste vytvořili ) a pošlete mi ho  na můj email :dostonavy2005@seznam.cz Obrázky zveřejním na stránkách školy. :-)

Pracovní týden 19.10. - 23.10.

Učebnice s. 11 - SLOVA SPISOVNÁ A NESPISOVNÁ

1. Nejprve si přečtěte text : PRVNÍ KAMARÁD, všímejte si použitých výrazů. Ve žlutém rámečku si přečtěte důležitou poučku o slovech SPISOVNÝCH a  NESPISOVNÝCH!!!

2.Přečti si úkol 4. co Vojta vyprávěl mamince  - napiš mi odpověď na cv. 5 a 6( uveď 3 taková slova)  a jeden úkol navíc : napiš mi, na co Vojta při rozhovoru s maminkou zapomněl?

Pracovní sešit s. 11 cv.1a,b, 2, 4

Učebnice s. 12 – SLOVA CITOVĚ ZABARVENÁ, OBRÁZKOVÁ OSNOVA

• Pečlivě si přečti text ZTRACENÁ LUCINKA

• Prohlédni si obrázkovou osnovu na stránce (nahoře)

• Splň ústně úkoly 1,2,3 a 4 – pokud možno, vše povídej svým rodičům

• Dobře si přečti žlutý rámeček, ve kterém je vysvětleno , co jsou slova LICHOTIVÁ a HANLIVÁ

• Napiš mi emailem 3 slova lichotivá a 3 slova hanlivá

Pracovní sešit s. 12 cv. 1,2,3

Všechny úkoly , které budeš dělat v pracovním sešitě, nemusíš posílat ke kontrole . Sešity zkontroluji až po návratu do školy. Posílej pouze ty úkoly, u kterých to  vyžaduji.

ČÍTANKA – PŘEČTI SI ČLÁNKY:

O PÁNU BOHU

JAK STAŘEČEK MĚNIL, AŽ VYMĚNIL

O DVOU KMOTRECH

Stačí si články pěkně přečíst, nemusíš dělat úkoly v pracovním sešitě čtení.

Toto jsou úkoly z českého jazyka na celý týden. Požadované úkoly mi můžete posílat průběžně během celého týdne do pátku, vyhodnotím je během víkendu a v pondělí připravím nové na další týden.

V průběhu dalších dnů se vám ještě ozvu, protože v brzké době přejdeme na výuku online.

Pěkný pracovní týden, zdraví vás vaše třídní učitelka E.Wawrzyková