Český jazyk - 9. třída

Od 18.6. už vám nedávám žádné nové úkoly na vypracování. Jen je třeba dopracovat a odevzdat vše, jak je domluvené. Na prázdniny si dovolím malou radu: čtěte co nejvíc. :-)

Závěr pololetí:

Pomalu je třeba uzavřít hodnocení druhého pololetí. Do tohoto hodnocení zahrnu z distanční výuky:

Vaši domácí snahu, předchozí známky, vaši domácí slohovou práci a závěrečnou slohovou práci, která vás čeká:

Název: Co mi dala škola pro život?

Slohový útvar: Úvaha

Nezpomeňte, že úvaha je od slova uvažovat. V podstatě jen odpovídáte na otázky, které si nahlas kladete. Některé máte v osnově. Na základě svých úvah, zkušeností, vzpomínek napište slohovou práci ve Wordu a pošlete do 18.6. na email: stonava.huplikova@seznam.cz. Těším se.

Takže jdeme na to:

Co mi dala škola pro život?

(Úvaha)

Osnova:

1. Moje první dny ve škole

2. Průběh školní docházky

3. Na co budu vzpomínat?

4. Co mi škola dala?

5. Poděkování

Učivo od 4. - 10.6.:

Literatura:

Čítanka str. 171 - 176, poté udělat zápis k Agathě Christie.

Odevzdejte prosím do 10.6. na sekretariátu školy Čtenářský deník se všemi zápisy a knihu zapůjčenou ze školy. Vše podepsané. Děkuji

Učivo od 28.5. do 3.6.:

Čítanka str.158:

přečti příběh Pygmalión, dohledej celý obsah příběhu, pak do sešitu napiš informace o autorovi a obsah příběhu.

Odevzdejte prosím během tohoto týdne na sekretariátu školy Čtenářský deník se všemi zápisy a knihu zapůjčenou ze školy. Vše podepsané. Děkuji

Učivo od 21.5. do 27.5.:

Tento týden se zaměříme na litreraturu.

V Čítance si přečtěte:

1. str. 84 ukázka Romeo, Julie a tma - udělejte si zápis do sešitu o autorovi, dohledejte si obsah, jak to dopadlo a napište stručně obsah celé knihy.

2. str. 94 ukázka Nejdražší ve střední Evropě - udělejte si zápis do sešitu o autorovi a jeho dílech.

Učivo od 14.5. do 20.5.:

Zopakujte si učivo o vedlejších větách, pak vypracujte cvičení 2 na straně 93.

Dočítejte Memento, na konci května budu chtít,ať knihu vrátíte do školy. Pracujte na čtenářském deníku, budu chtít jeho odevzdání na začátku června. Máte tam mít 10 knih za rok. Bude to důležitý podklad pro vaše závěrečné hodnocení. Knihy zkonzultujeme.

Učivo od 6.5. do 13.5.:

Zopakujte si pravopis: v učebnici Český jazyk na straně 33 napište a pošlete cvičení 4.

V Čítance si přečtěte na straně 137 Deník Anny Frankové a udělejte zápis k textu i autorce.

Učivo od 29.4. do 5.5.:

Mluvnice:
Napiš cvičení 2 na str. 62 z učebnice Český jazyk a pošli.
Literatura:
Přečtěte si ukázku z Čítanky str. 115 - 116 - Báječná léta pod psa. Udělejte si zápis k autorovi do sešitu a dohledejte jeho další díla. Zmiňte se o tom, která byla zfilmovaná. Pošlete
V týdnu do 29.4. se pověnujeme literatuře. Přečtěte si v Čítance ukázku Postřižiny od Bohumila Hrabala od str.72. Potom si udělejte zápis do sešitu Literární výchova: Název ukázky, jméno autora, několik vět o autorovi, také jak s ním souvisí americká filmová cena Oskar., a stručně, o čem je ukázka ( maximálně 10 řádků. Doporučuji rovněž zhlédnutí filmu Postřižiny. Pak zápis nafoťte a obvyklým způsobem mi pošlete. Děkuji.:-)

Cvičení z jazyka českého

Učivo od 29.4 do 5.5.
Vzhledem  k tomu, že nastupujete v pondělí do školy, necháme si už přijímací test naživo ve škole, kde ho pak rovnou opravíme a rozebereme. Takže nashledanou v pondělí 11.5. v 8 hodin :-).

Procvičovací práci mi stále neposlal:  Danek.!