Přírodopis - 8. třída

15.6. - 19.6.:
Zhlédněte video na téma oběhová soustava - tělní tekutiny. Udělejte poznámky, ofoťte a pošlete ke kontrole.

8.6. - 12.6.:
Zhlédněte video na téma dýchací soustava udělejte poznámky, ofoťte a pošlete ke kontrole.

1.6. - 5.6.:
Milé děti, opět mám pro vás video na téma: Metabolismus - přeměna látek. Pozorně ho zhlédněte a vypracujte poznámky do sešitu. Je tam vše vysvětlené a důležití pro vás. Vypracujte poznámky do sešitu, ofoťte a zašlete na e-mail.

Dalším videem si zopakujte celou trávicí soustavu: youtu.be/EyVni7s_eHY

Ráda by jsem už konečně viděla nějaké práce od děti, které neposílají vůbec úkoly nebo jenom sporadicky. Nebudu je tady vyjmenovávat, oni dobře ví, o koho se jedná, spíš se obávám, že těch úkolů se nahromadí tolik, že to nebudou dávat.

27.5. - 29.5.:
Zhlédněte video na téma játra a zopakujte si část trávicí soustavy.

18. 5. - 22. 5. 2020:

Pokračujeme dál v trávicí soustavě: v níže uvedeném odkazu shlédněte video a zpracujte poznámky o úsecích trávicí s., funkci trávicí soustavy, tři úseky tenkého střeva, 3 úseky tlustého střeva, 5 funkcí jater. Poznámky ofoťte a zašlete na známý e-mail.

4. 5. - 17. 5. 2020:
Z důvodu volných květnových dní máte delší čaš na vypracování úkolů: vyberte si jakýkoliv orgán a pošlete krátkou prezentaci - max 10 slidů. Odeslat na již známý e-mail: j.harokova@seznam.cz

27.4. - 1.5.:
Milí osmáci, odpočiňte si trochu od učení. Zašlete mi, prosím, vaše myšlenky, názory, pocity, které máte v této mimořádné době. Zajímá mě, co děláte, jak se cítíte, co prožíváte ( pokud chcete psát, že se 6 hodin denně učíte přírodopis, tak to ani neposílejte). Chybí mi komunikace s vámi, tak si pojďme touto cestou povykládat. Posílejte na e-mail: j.harokova@seznam.cz

20.4. - 24. 4.:

Milí žáci, z důvodu zvýšené poptávky na testy jsem vám jeden vytvořila. Vypracování mi nemusíte zasílám, uvidím ho přes můj učitelský panel. Pokud chcete, tak si test můžete poslat na váš e-mail.

TEST: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd7TLbpWo0D9UnAbRqC_Y6Drh3RitOp7_qwDNari1MIENVDWQ/viewform?usp=sf_link

Hodnocení:
12-11 bodů - 1
10-9 bodů - 2
8-7 bodů - 3
6-4 bodů - 4
3-0 bodů - 5

Hodnocení je pouze orientační, v mimořádné situaci neznámkuji.

Nakreslit a popsat stavbu kloubu (kdo nestihl v hodině). Nakreslit a popsat stavbu kosti (využít učebnici, internet...).  Nová látka na příští týden: Svalová soustava. Naskenovat, nakreslit, vytisknout (fantazii se meze nekladou) obrázek svalů lidského těla + popis svalů ( zepředu i zezadu aspoň 15 svalů na každé straně. Popsat vnitřní stavbu svalů, doporučuji internet (osvědčenou stránku, ne pseudostránky).,  protože v učebnici to není. + rozdělení svalů. V týdnu od 23. 3. do 27. 3. vypracovat soubor PL Svalová soustava a zaslat na e-mail: j.harokova@seznam.cz. Nakreslit a popsat zub do sešitu v týdnu 30.3 - 4.3. Nakreslete ho do nové orgánové soustavy: Trávicí soustava.

Soubory:

20.4. - 24. 4.:

Hodnocení:
12-11 bodů - 1
10-9 bodů - 2
8-7 bodů - 3
6-4 bodů - 4
3-0 bodů - 5

Hodnocení je pouze orientační, v mimořádné situaci neznámkuji.