Německý jazyk - 8. třída

MILÍ ŽÁCI, PROSÍM O ZASÍLÁNÍ VAŠICH PRACÍ NA EMAIL: juditajuraskova@seznam.cz. Pokud jste využili jiný email, prosím o přeposlání. Děkuji a přeji hezký den.

10.6.Milí osmáci, blíží se konec roku a tím i závěrečné hodnocení, tedy známka na vysvědčení. Někteří žáci ale pracovali velmi nedúsledně a chybí jim řada úkolů. Níže uvedení žáci se podívají na stránky a pošlou zbývající úkoly. Jsou to: Vojta, Denis, Ela, Petra, Kuba.

Opakujeme slovní zásobu:  počasí, oblečení a části těla

4.6. Na tento týden trochu opakování měsíců a ročních období. PL vložím hned, jak mi to technika dovolí. Žáci, kteří budou příští týden ve škole, nemusí posílat, odevzdají  v hodině.

28.5. Nové učivo už nebude, takže trochu opakování. Udělej si test a odpovědi mi pošli.

21.5.
Dokončete předchozí úkoly. Ne všichni posílají úkoly nebo velmi nepravidelně. Vše, co zpracováváte,využijeme v 9.třídě. Chtěla bych pochválit některé z vás za dobrou a pravidelnou práci - Danka, Zuzku, Kristýnu, Báru, Benjiho, Samuela L., Ondru, Štěpána a Terku.
A teď nový úkol : zopakujeme si téma oblečení a počasí, k tomu vypracujete PL. Pokud by bylo něco nejasného, ozvěte se.

14.5. Milí žáci, někteří mají velké resty v zasílání prací, polepšete se! A teď nový úkol:

Následující slovesa použij ve větách ( zkus použít různé osoby) :

wohnen, gehen, essen, machen, schreiben, spielen

Piš do sešitu na papír nebo ve Wordu a pošli

6.5. Zopakuj si slovíčka k 1. lekci Das Haus ( uč. str. 12) a vymysli křížovku s využitím těchto slovíček - i otázky do pátku 15.5.
  • Vyplň pl a pošli do středy 6.5.

CCI28042020_0001.jpg (474289)

• Do sešitu si přepiš tabulku z učebnice na str. 70 dole - přivlastňovací zájmena
  • Udělej si cvičení z učebnice na str. 71 cv. 18,19
  • Do sešitu mi napiš, vyfoť a pošli překlad vět ze str. 62 cv. 1 do úterý 21.4.