Fyzika - 7. třída

jan.syrovy@centrum.cz

4.6. 2020

Značky a jednotky FV, převody jednotek

Hezký den všem!

Zveřejňuji zde pracovní list s jednotkami a převody, které byste všichni měli ovládat. Řešení mě prosím pošlete do úterý 9.6. 2020. Buďte poctiví sami k sobě a pokuste se tabulku doplnit z hlavy. Značky a jednotky, které ovládáte, doplňte do tabulky modře a ty ostatní (k nimž použijete jakoukoliv nápovědu) doplňte červeně.

Ti z vás, kteří mě ještě neposlali vypracované pracovní listy k učivu Newtonovy pohybové zákony a  Tlak učiňte tak do 9.6. 2020.

6.4. 2020

Tlak

Žáci nastudují z učebnice kapitolu Tlak na str. 44 – 49 a pokusí se zodpovědět na cvičení a otázky na str. 47 a 48. Dále ke studiu využijí pracovní listy, které naleznou ZDE a odpoví na navazující otázky a podle vzoru vypočítají uvedené příklady. Žáci pracují tužkou. Příklady označené PRO KOUMESY jsou dobrovolné. Je-li to možné, prosím o vytištění pracovních listů. V opačném případě žáci pracují na zvláštní papír, bez nutnosti opisovat zadání úloh. Na řešení máte 14 dní.

Případné dotazy adresujte na výše uvedený e-mail, rád na ně odpovím, případně navedu na správné řešení úloh!

Newtonovy pohybové zákony

13.3. 2020

Žáci vypracují Otázky a úkoly k uvedenému tématu, které naleznou ZDE. Ke studiu využívají již obdržených pracovních listů a učebnice na straně 50 - 61.