Přírodopis - 6. třída

 
 
15.6 - 19.6.:
Do sešitů udělejte poznámky na téma Savci na loukách a polích: zajíc polní, králík divoký, hraboš polní, krtek obecný.
Ofotit a poslat na e-mail.
 
8.6. - 12.6.:
 
Podívejte se na video o ptáčcích. Na e-mail mi pošlete názvy zmiňovaných ptáků ve videu.
Youtube: www.youtube.com/watch?v=Sco3AYLxuGI
 
1.6. - 5.6.: 
Podívejte se na video o louce a jejím životě a vypište jednotlivé živočichy do sešitu - celé jména: www.youtube.com/watch?v=5XGmTHCN8HY

Ráda by jsem už konečně viděla nějaké práce od děti, které neposílají vůbec úkoly nebo jenom sporadicky. Nebudu je tady vyjmenovávat, oni dobře ví, o koho se jedná, spíš se obávám, že těch úkolů se nahromadí tolik, že to nebudou dávat. 
 
27.5. - 29.5.2020:
Zopakujte si ekosystém Louky a pastviny zhlédnutím videa na youtube: www.youtube.com/watch?v=a_rNhODEIq8
 
18.5. - 22.5.:
Tento týden vás čeká lehčí úkol, zhlédněte video na youtube: www.youtube.com/watch?v=Molg9Qhr6LQ
 
4. 5. -  17. 5. 2020:
Z důvodu volných květnových dní i zvýšené náročnosti úkolu máte více času: vyberte si jakýkoliv ekosystém( voda, poušť, savana, tropický les...) a vypracujte prezentaci max 4 - 5 oken a zašlete mi ji na už známý e - mail. 
Všem, kteří se podělili o své pocity, myšlenky moc a moc děkuji!  
 
27.4. - 1.5.:
Milí šesťáci, odpočiňte si trochu od učení. Zašlete mi, prosím, vaše myšlenky, názory, pocity, které máte v této mimořádné době. Zajímá mě, co děláte, jak se cítíte, co prožíváte ( pokud chcete psát, že se 6 hodin denně učíte přírodopis, tak to ani neposílejte). Chybí mi komunikace s vámi, tak si pojďme touto cestou povykládat. Posílejte na e-mail: j.harokova@seznam.cz 

 
20.4. - 24.4.
Milí žáci, z důvodu zvýšené poptávky na testy jsem vám jeden vytvořila. Vypracování mi zasílejte na e-mail: j.harokova@seznam.cz. 
 
 
 
 
Opakování posledního probraného celku: Rybník jako celek
Pod textem (stará učebnice str. 94) vypracovat otázku č. 2, 15, 16 do sešitu písemně. Vypracovat do 13.3.2020
Milí žáci, dofám, že jste stihli vypracovat zadané úkoly do termínu, samozřejmě, že to nemůžu zkontrolovat, je to jenom dobře míněná rada. A pokračujeme: na úterý začínáme nový tématický celek Louky, pastviny a pole. Stará učebnice str. 95 - 98 - vypracujte poznámky (tučně vytisknuté slova vypsat a vysvětlit). Nakreslit obrázek 160 A Průřez půdou (popsat). Doporučuji do konce příštího týdne. V týdnu od 23. 3. do 27. 3. 2020 vypracovat soubor Obratlovci a zaslat na e- mail: j.harokova@seznam.cz. V týdnu od 30.3. - 3.4. zpracujete písemně rukou psaný referát na téma: Traviny našich luk(vyber si jednu travinu, kterou popíšeš cca 10 vět). Odeslat na e-mail.
 
Soubory: