Exkurze do Prahy

Žáci 9. třídy se vydali v úterý 25.11.2014 Leo Expressem na literární exkurzi do Prahy.  Sešli se už v půl 6 ráno na karvinském nádraží, nikdo nezaspal, všichni měli batohy plné řízků, mohlo se jet. A jelo se.

Cesta byla příjemná, stewardky milé, prostředí zapůsobilo na naše pubertální děti tak, že se přizpůsobily a vesměs se chovaly velmi kulturně. Spořádaně spořádaly hromady jídelních zásob, trošku prověřily wi-fi ve vlaku, naučily se objednat si kávu ( aby náhodou nikdo neusnul!) a jiné dobroty, použít WC .-). Prostě..dojeli jsme J

Pak už následovala prohlídka sv. Václava na koni, procházka Královskou cestou, s davy cizinců jsme obdivovali Orloj, prošli se po Karlově mostě, vyzkoušeli metro, navštívili Stavovské divadlo a nasákli vánoční atmosférou nákupního shonu v Palladiu. J Fotilo se naprosto všechno, tady máte k nakouknutí moře fotek...

Zpáteční vlak jsme nezmeškali, cesta proběhla ve veselé náladě. Jak se žákům exkurze líbila? Tvrdili, že chtějí jet zase a že jim ani nebude vadit, když druhý den opět budou muset vstávat do školy J.

Tak snad zase někdy.. .-)