Výuka - český jazyk

Dramatizace textu

Žáci 6.třídy se v hodinách literární výchovy proměnili ve scénáristy a herce. Vytvořili si ve skupinkách scénář k textu o moudrém králi Šalamounovi, rozdělili si role, opatřili si rekvizity a pak už se předvedli v drobném divadelním představení o tom, jak moudrý král rozsoudil dvě znesvářené ženy. Podívejte se, jak se žákům dařilo...


 

Moderní dramatické pojetí Rohovína Čtverrohého v hodině literární výchovy

    

 

5. ročník recitační soutěže

V pátek 26. května 2017 proběhl v prostorách knihovny na ZŠ Stonava Dolany již 5. ročník recitační soutěže. Tomuto školnímu kolu předcházela recitační klání ve vlastních třídách. Postupující se pak utkali v pátek na moc hezkém setkání. Tentokrát kromě poroty rozhodovalo i obecenstvo, které si vybíralo svého favorita. A zde už jsou výsledky:

Kategorie 3.-5 třída:

    1. Klára Sichová

    2. Fiilip Sicha

    3. Bára Miarková

Kategorie 6.-7. třída:

    1. Tereza Sichová

    2. Natálie Miarková

    3. Veronika Swaczynová

Speciální cena byla udělena: Amálii Palowské

Kategorie 8.-9.třída:

    1. Kateřina Buštíková

    2. Daniel Kucharczyk

    3. Václav Bařák

Cena publika byla udělena: Vojtěchu Szoltysovi

Blahopřejeme!!!